Oldal: 12 / 631
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.16. 14:58
Szerző: Landsmann
Dani írta: ↑2024.11.15. 21:07
Van rá vajon esély, hogy ezen is fognak változtatni?
Nem gondolnám, hogy belátható időn belül érdemi változás történne. Egyrészt míg nem piaci alapon m,űködik mint a kereskedelmi adóük, addig nagyon nem sürgeti őket a romló hallgatottsági statisztika. Az adófizetők pénzéből jól el vannak. Propaganda terjesztés terén sincs sok jelkentősége, hiszen zenei adóról van szó, ahol csak az óránkénti hírek szerepelnek. De ezt az információt ios bárhonnan máshonnan megkapják a hallgatók. Akik ebből az egészből szererncsés esetben profitálhatnak, azok az amatőr, új, kezdő együttesek, énekesek, akik a hatalom rendes katonái, így lehetőséghez jutnak egy országos rádióban, hogy bárhová eljusson a "munkásságuk". Ha szerencséjük van és valaki lát bennük fantáziát, akkor esetleg elindulhatnak a fejlődés útján. De ez rtohadt sokba kerül az adófizetőknek. Jobb lenne a frekvenciákat átadni más rádióadóknak. Nem feltétlenül komplett egy egységben az egészet, hanem akár feldarabolva is. Tehát nem egy már meglévő vagy új induló rádió kapná meg az országos lefedettséget,m hanem a márt meglévők is kaphatnának belőle. El tudnék képzelni egy olyan hálózatot is, ahol a rádió neve ugyanaz lenne mindenhol, de körzetenként más-más adás menne de úgy, hogy a zenei paletta mindenhol azonos lenne, de nem ugyanaz szólna. Külön saját stúdióból menne az adás szerkesztés és leginkjább az adott terület ehlyi információival látnák el a hallgatóságot. Sajnos még mindig ez a fővároscentrikusság megy. Egy bnyíregyházi hallgatót vajmi kevéssé érdekli hogy a pesti Hungária körút bedugult, vagy hogy a Duna Pláza egyes üzletei milyen akciókat tartanak. Nekik relevánsdabbak lennének a nyíregyházi, esetleg a szomszéd megyeszékhelyeken történő dolgok. Ezek a hálózati stúdiók, adók úgy lennének felépítve, hogy a PI mindegyiknél azonos lenne, így autóval közlekedve mindig az éppen aktuális terület információit kapná meg a hallgató. Hasonlóképpen mint részben a Best FM, hogy a debreceni és a nyíregyházi adó az teljesen saját szertkesztésű adással megy. Így kellene a többinél is, nem a budapesti műsort közvetítve. Elég sok helyen van még adás, így szépen meg lehetne valósítani egy országos, egységes arculatú, de a helyi sajátosságokra kialakított műsorszerkezettel. Jelenleg csak a pesti adást közvetítő adók között van AF átjárás, ezek és a debreceni és a nyíregyházi, valamint e két utóbbi között sincs átjárás, pedig nagyszerű lenne. Na, de nagyon elkanyarodtam a témától. A Class FM megszűnése után átnyergeltem a Petőfire, (túl sok alternatíva nem is lett volna) , de mára olyan hallgathatatlan lett, hogy ahol nem tudomk fogni a Best FM-et, akkor ott a Retróra kapcsolok a kocsiban.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.16. 13:32
Szerző: p0tyi
Nem hiszem, hogy amíg ez a kormány van, lenne bármilyen igény az MTVA fő rádiócsatornáinak átalakítására. Politikai igényekről beszélek, mert ma már 100%-ban csak ezek számítanak. Magas szakmai szintről indultak 14 éve, aztán sikerült földbe állítani őket, és egyetlen önös cél szolgálatának alárendelni.
A Bartók súlytalan, a Kossuth mélypropaganda, a Dankó egy nyugdíjas hangulatjavító, a Petőfit meg most, hosszú útkeresés után belőtték oda, ahol még éppen van valamilyen minimális közönsége, de garantáltan nem sérti a politikai-gazdasági maffia üzleti érdekeit.
A közmédia rádiósai párszáz, esetleg ezer fős netrádiós innovációkkal élik ki a szakmai ösztöneiket, hivatás- és küldetéstudatukat. Ez majd vagy megjelenik földisugárzásban (akár digitálisan), vagy nem.
A közönségigényeket a Retro és a Rádió1 csúcsra pörgetésével kívánják lefedni, országszerte. Régóta szó van egy 3. kereskedelmi, regionális nagyhálózat kialakításáról, pontosabban egy budapesti rádió extenzív, vidéki piacra léptetéséről pusztán üzleti érdekből, de egyelőre blokkolják ezt a folyamatot fent.
Változás a közrádiókban kormányváltás esetén következhet - amennyiben nem lehetetlenítik el a folyamatot jogi eszközökkel előre, teljesen - ebben az esetben valószínűleg minden eszközzel megpróbálják majd visszaszorítani a NER kereskedelmi rádiók piaci részesedését, és eljöhet egy “Ö3-jellegű”, és egy másik, fiatalos közrádió ideje, erős szakmai lábakon, teljesen más stábbal. De ez eddig még sosem sikerült, persze azért drukkolni lehet.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.16. 12:43
Szerző: Gyurii
Esély az mindenre van kérdés, hogy mennyi!
Viccet félretéve, csak látják a számokat ott is. Ha nem is 180°-os fordulat, de a közpaletta formálásban bízom.
Hogy mire alapozom? Megérzés, közvélemény. Nem hiszem, hogy egy csettintésre visszaváltanak Petőfi elektrik időkre.
Leginkább Petőfi, Dankó formálást/finomhangolásra látok esélyt, mert előbbi katyvasz, és random. (Finoman fogalmaztam.)

Utóbbiban pedig több a potenciál, leginkább a vételkörzetéből is kiindulva.

Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.15. 21:07
Szerző: Dani
Van rá vajon esély, hogy ezen is fognak változtatni?
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.15. 21:03
Szerző: 007
kondalyuk írta:A folyamatos csökkenés véleményem szerint azért van, mert a 2021-es váltást egyrészt nem dobták meg egy off-air marketingkampánnyal, és magát az új alternatív CHR formatot sem hagyták kiforrni, hogy megtalálja a hallgatói bázist, mint anno az MR2-korszak esetében, ami az akkori piaci kínálatba szépen beékelődött.
Próbáltak a fiataloknak szólni, de semmivel nem tudták megszólítani őket (pedig külföldről nem csak a szignálparkot lehetett volna megszerezni, hanem néhány szakértőt is), és az ebből adódó kapkodás és állandó variálás, végül a "rádió1esítés" teljesen legyalulta a hallgatottságot, aminek a koporsójába az utolsó szöget a magyar zenés "dankósítás" ütöttbe be.
Nem tudom, hogy erről a szintről van-e még visszaút...a Petőfit, mint brandet, teljesen tönkretették.
Hozzányúltak, arculatot cseréltek többször is, de szarabbnál szarabb lett.
Nem értenek hozzá.
A "nagyon zene!" szlogen működése alatt volt betonbiztos hallgatótábora a Sláger és Danubius rádiónak, tökéletes konkurencia volt a Petőfi a The Killers és Péterfy Bori, Odett és Kaukázus számokkal a két országosban túlnyomórészt pop és teddfelakezedmerténmásvagyok szarokkal. A fiatalokat nevelte, a zenei ízlést formálta, tágította a zenei ismeretet (máig hálás vagyok érte)
Amikor változtak a viszonyok, akkor a hallgatottsága azért volt nagyobb, mert szarabb volt és az alteres hallgatókat kinullázta, viszont a popfosok ide kerültek, amíg a másik rádiók megszűntek és nem volt más. Azért később öngól, hogy visszatértek az alterhez, mire befutott, heti szintű arculat és zenei irabyzat cserével módszeresen agyonverték. De ha jobban belegondolunk, a "nagyon zene!" óta csak vergődik, szenvedés hallgatni de szerintem ezt bent csinálni is agyhalál lehet. Tragédia, hogy feneketlen kútként tízmillárdok mennek erre a szűklátókörű, fideszközeli előadók és kegyencek dalaival teletömött, amúgy igénytelen és baromi szűk, hallgathatatlan szemétre. Számomra irritáló a nélküled meg a nem tudom milyen csujjogatós szarok tóth gabitól meg valami vallási zene is volt. Hát ez szerintem nindennek a legalja... kár érte.
Mindenesetre elmondom újra: Nem értenek hozzá.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.08. 20:14
Szerző: kondalyuk
A folyamatos csökkenés véleményem szerint azért van, mert a 2021-es váltást egyrészt nem dobták meg egy off-air marketingkampánnyal, és magát az új alternatív CHR formatot sem hagyták kiforrni, hogy megtalálja a hallgatói bázist, mint anno az MR2-korszak esetében, ami az akkori piaci kínálatba szépen beékelődött.
Próbáltak a fiataloknak szólni, de semmivel nem tudták megszólítani őket (pedig külföldről nem csak a szignálparkot lehetett volna megszerezni, hanem néhány szakértőt is), és az ebből adódó kapkodás és állandó variálás, végül a "rádió1esítés" teljesen legyalulta a hallgatottságot, aminek a koporsójába az utolsó szöget a magyar zenés "dankósítás" ütöttbe be.
Nem tudom, hogy erről a szintről van-e még visszaút...a Petőfit, mint brandet, teljesen tönkretették.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.06. 08:47
Szerző: Landsmann
Köszönöm a táblázatot! Érdekes. Évek óta folyamatos a hallgatottság, kimagaslóan nagy csökkenés nincs a legutóbbi változás óta. A folyamatos csökkenés lehet inkább az online elérhető tartalmak miatt van. De ezt nyilván csak a többi rádió hallgatottsági adataival lehetne összevetni. A hallgatók az online média felé fordultak, vagy más rádiókat hallgatnak. Nyilván sok összetevős a történet, de olybá tűnik az évek óta folyamataos csökkenés ellen nem kívánnak tenni semmit, magyarán mindegy mennyien hallgatják. Mindjárt más lenne a helyzet ha a hallgatóság aránya alapján lenne a finanszírozás, akkor érdekeltek lennének hogy olyan műsorkínálatot nyújtsanak, ami vonzza a hallgatókat nem pedig eltaszítja.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.06. 00:12
Szerző: kondalyuk
Landsmann írta: ↑2024.11.05. 08:00
Jó lenne egy statisztika, hogy hogyan alakult a Petőfi rádió hallgatottsága mondjuk az elmúlt 10 évben. [...]
Parancsolj:
Összegyűjtöttem az adatokat a hallgatottság alakulásáról 2011-től napjainkig. Akár vitaindítónak, elemzésnek:)
Megjegyzés: 2016 nagy részében nem voltak nyilvánosak a közrádiók hallgatottsági adatai.
Forrás:
2011-2017: radiosite.hu, Kantar-Hoffman és Ipsos-GfK mérések
2018-2024: NMHH mérések
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.05. 08:00
Szerző: Landsmann
Jó lenne egy statisztika, hogy hogyan alakult a Petőfi rádió hallgatottsága mondjuk az elmúlt 10 évben. Mert volt amikor még hallgatható volt. De gondolom ilyen staitisztikát nem fognak publikálni. Elvileg az NMHH készít ilyen statisztikákat, de biztos nem címlapon közlik az eredményt.
Én is inkább invesztáltam FM antennába, kettőbe is, mert az első nem nagyon vált be. Heteken keresztül próbálkoztam a vétel jobbá tételével, de azért van egy határ amit a műszaki lehetőségek nem engednek hogy átlépjek, de azért jó minőségben tudom fogni a kiszemelt rádiót otthon. Munkahelyen meg marad az online rádióhallgatás. Lehet nem próbálkoztam volna ennyit az antennás megoldással ha a Petőfit nem fuserálják el így. De részemről már akármit csinálhatnak én nem fogok visszatérni. A kocsiban is inkább a Retró szól ahol nem tudom fogni a Best FM-et.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.11.04. 22:48
Szerző: altermanus
Nem tudom mit mondtatok ti népzenének a Petőfin, én inkább hívnám könnyű zenének, mint népzenének vagy nóták
A másik, hogy nincs Besh-O-Drom, vagy Szabó Balázs bandája vagy Balkán fanatik vagy Gulasch Exotica.
Az, hogy valakinek nem tetszik (nekem sem, hozzáteszem) a műsor, az legyen a szerkesztők gondja.
Szerintem szimplán könnyű játszik a Petőfi.
3) Kicsit úgy érzem magamat ebbe a fórumban, mint amikor egy ismerősnél találtam egy kazettát, a 80-as évek legnagyobb slágereiből válogatva, Magneoton kiadó adta ki.
Track 2=Karthago - Requiem. Mellette tollal: ,,MISE".
Én 16 évesen úgy fel húztam a tollal írt szövegen, mint ahogy ti illetitek a Petőfit.
Ha nem tetszik, van internet és spotify.
Én is azt teszem. Tiszteletem az aktív fórumtagoknak!