Oldal: 18 / 631
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.08.02. 21:26
Szerző: p0tyi
Jelen pillanatban a Retro Rádió is jobban építi a magyar zenei világot, mint a Petőfi.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.08.02. 20:17
Szerző: Dani
noartist írta: ↑2024.08.02. 12:59
Én már csak arra vagyok kíváncsi, mikor engedik el a jelenlegi baromkodást, és jönnek rá, hogy vállalhatatlan, amit a Petőfivel csináltak az elmúlt egy évben.
Úgyse bírják ki, hogy ne verjék szét évente, amit felépítettek. Annyi, hogy most szívességet tennének vele – de azzal is, ha elfordítanák a főkapcsolót.
Bocs, lehet karcos, de akkor is olyan mélyen van ez az adó, mint még soha. Kívánok minden jót a döntéshozóknak, karriercélként tudom ajánlani az árufeltöltői pozíciót valamelyik diszkontban.
A magyar zenekaroknak is sokkal jobb volt, amíg külföldi zenéket is játszott a Petőfi, ha sokan inkább a külföldi zenék miatt kapcsoltak a Petőfire annak idején, ők is megismerhettek egy csomó akkor aktuális magyar zenét. Jelen pillanatban nem tudok olyan rádióról, amelyik bemutatná a legújabb magyar zeneszámokat, ahogy régen a Petőfi tette. Semmire nem volt jó valóban ez a változtatás.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.08.02. 12:59
Szerző: noartist
Én már csak arra vagyok kíváncsi, mikor engedik el a jelenlegi baromkodást, és jönnek rá, hogy vállalhatatlan, amit a Petőfivel csináltak az elmúlt egy évben.
Úgyse bírják ki, hogy ne verjék szét évente, amit felépítettek. Annyi, hogy most szívességet tennének vele – de azzal is, ha elfordítanák a főkapcsolót.
Bocs, lehet karcos, de akkor is olyan mélyen van ez az adó, mint még soha. Kívánok minden jót a döntéshozóknak, karriercélként tudom ajánlani az árufeltöltői pozíciót valamelyik diszkontban.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.08.02. 12:48
Szerző: 007
Kicsit off, de a Park FM-nek csont nélkül sikerült az, ami a Petőfinek milliárdokból nem jött össze közel egy éve. Így kell támogatni a hazai zenét. Azokat kell támogatni, akiket máshol nem játszanak...
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.07.30. 15:15
Szerző: kondalyuk
egon2 írta: ↑2024.07.28. 15:52
Megnèztem a mostszol.hu oldalt,szerintem a Petőfi Rádió az elmúlt 50 èv magyar zenéit játssza. [...]
...és ez pontosan a Dankó Rádió dolga lenne, ha már a Retro is ledobta magáról a 60-as, 70-es éveket, de helyette létrehoztak egy újabb párhuzamot a rádiók között, az eddig erőszakosan fiatalosított Petőfi erőltetett visszaöregítésével.
Kíváncsi vagyok, ha a közmédia vezetőségét megkérdeznék, melyik a portfólió magyar zenei adója, vajon mit válaszolnának?
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.07.28. 15:52
Szerző: egon2
Megnèztem a mostszol.hu oldalt,szerintem a Petőfi Rádió az elmúlt 50 èv magyar zenéit játssza.
A mai rádióknak nagy konkurencia a YouTube ès a Spotyfy,egy Sajtburger menü áráèrt azt hallgatsz amit csak akarsz a YouTube on ès még reklámok sincsenek.(YouTube music)
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.07.20. 15:23
Szerző: 007
p0tyi írta:Továbbra is az lesz szerintem a cél, hogy a Lölő féle Rádió1-et és a KESMA féle Retrót hallgassa mindenki, semmi mást nem engednek Rogán Antalék (bár már ez is nagy előrelépés a többéves Class FM abszolút dominancia után). Gyaníthatóan sem más kereskedelmi rádiónak (lásd szintén a körön belüli Best FM-es szenvedést, vagy a Sláger FM-et, ahol szintén az az érzése az embernek, hogy beállították egy ilyen olcsó, kicsi, húgymeleg, katyvasz semmire, mert meg lett mondva nekik, hogy "nix ugribugri, különben ugrik az engedély"), sem az MTVA-nak nem engedik, hogy a Kossuthon kívül bármelyik csatornája széles körben fogyasztható legyen.
Az is erősen szimbolikus, hogy még a regionális szegmensben is ez megy, pl. Budapesten van pl. 20 rádió, és ebből pont ez a 2-3 az, ami szélesebb közönség számára hallgatható, cserébe ilyenek futnak, mint Sola, Manna, Info, Spirit, meg Trend FM. Gyakorlatilag csak az áramot pazarolják, 2-3 milliós vételkörzetben párezer hallgatót is alig tudnak felvillantani.
A logikát hallgatottság szempontjából értem, sales szempontból nem, ám a gond a nap végén mégiscsak az, hogy a Retro és a Rádió1 messze nem elégít ki minden hallgatói igényt, a verseny hiánya miatt pedig a két említett rádió is egy nagy kalap szar, esetleg megrendelnek néha egy-egy zenei tesztet, és 5 évente kapnak valami kicsiócsó, temu színvonalú arculati frissítést, de ezen kívül óriási léhűtés van. Úgyhogy már középtávon is az a vége, hogy azok az emberek, akik nincsenek oda Balázsért, Bochkorért, az igazi mai slágerekért, vagy a 2000-es évek közepe óta nagyjából ugyanolyan Titusz AC formátumért, inkább leszoknak a rádióról. Őszintén szólva, nem is tudok haragudni rájuk.
Egyre inkább azt gondolom, hogy már csak egy politikai változás hozhatja el a változást a rádiós piacon is. Ha nem futunk ki az időből, mert az aranykornak vége van...
Szerintem semmi célja nincs, hanem az van hogy a szakemberek elmentek és a fasszopó hulladékok pedig csak ezt a fost tudják minden rádióban produkálni. Külföldi adókon kívül mást nem hallgatok, Balázsék után.
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.07.18. 16:27
Szerző: p0tyi
Továbbra is az lesz szerintem a cél, hogy a Lölő féle Rádió1-et és a KESMA féle Retrót hallgassa mindenki, semmi mást nem engednek Rogán Antalék (bár már ez is nagy előrelépés a többéves Class FM abszolút dominancia után). Gyaníthatóan sem más kereskedelmi rádiónak (lásd szintén a körön belüli Best FM-es szenvedést, vagy a Sláger FM-et, ahol szintén az az érzése az embernek, hogy beállították egy ilyen olcsó, kicsi, húgymeleg, katyvasz semmire, mert meg lett mondva nekik, hogy "nix ugribugri, különben ugrik az engedély"), sem az MTVA-nak nem engedik, hogy a Kossuthon kívül bármelyik csatornája széles körben fogyasztható legyen.
Az is erősen szimbolikus, hogy még a regionális szegmensben is ez megy, pl. Budapesten van pl. 20 rádió, és ebből pont ez a 2-3 az, ami szélesebb közönség számára hallgatható, cserébe ilyenek futnak, mint Sola, Manna, Info, Spirit, meg Trend FM. Gyakorlatilag csak az áramot pazarolják, 2-3 milliós vételkörzetben párezer hallgatót is alig tudnak felvillantani.
A logikát hallgatottság szempontjából értem, sales szempontból nem, ám a gond a nap végén mégiscsak az, hogy a Retro és a Rádió1 messze nem elégít ki minden hallgatói igényt, a verseny hiánya miatt pedig a két említett rádió is egy nagy kalap szar, esetleg megrendelnek néha egy-egy zenei tesztet, és 5 évente kapnak valami kicsiócsó, temu színvonalú arculati frissítést, de ezen kívül óriási léhűtés van. Úgyhogy már középtávon is az a vége, hogy azok az emberek, akik nincsenek oda Balázsért, Bochkorért, az igazi mai slágerekért, vagy a 2000-es évek közepe óta nagyjából ugyanolyan Titusz AC formátumért, inkább leszoknak a rádióról. Őszintén szólva, nem is tudok haragudni rájuk.
Egyre inkább azt gondolom, hogy már csak egy politikai változás hozhatja el a változást a rádiós piacon is. Ha nem futunk ki az időből, mert az aranykornak vége van...
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.07.18. 15:40
Szerző: kondalyuk
Lehet, hogy ez itt félig off, de erre az analógiára ráfűzve, számomra érthetetlen, hogy a magyar közrádió 4 országos FM csatornával rendelkezik, és abból kettőt szándékosan összemos, ahelyett, hogy ezek kiegészítenék egymást.
A Dankó nem vette át a Retróról kikopott táncdalfesztiválos magyar dalokat (csak nagyon kicsit az Aranylemezek c. műsorban), helyette ráfeküdt még jobban a nótára. A Petőfit pedig visszaöregítették a fiatalos vonalról és moslék lett belőle. Kinek jó ez? Ez lenne a magyar zenei kultúrmisszió? A Kossuthnak van ugyan hallgatottsága, de (a tartalmat nem nézve) az arculata megakadt a 70-es években.
Ez a közszolgálati színvonal 2024-ben? Pedig a jelenlegi kormány alatt kezdődött a közmédia "újranyitása" 2011-ben, ahol még minőségi tartalmak is voltak, TV-ben, rádióban egyaránt, ma pedig teljesen ellenkező irányba mennek...
Re: Petőfi Rádió
HozzászólásElküldve:2024.07.18. 11:41
Szerző: p0tyi
Felesleges belemenni abba, hogy az MR2 vagy a mainstream vonal a jó-e, ebben a formában, 100% magyar zenei rádióként egyik sem elfogadható. Túl tömény, erőltetett, nulla, fos. Mintha csak disznósajtot ennél egész életedben.