RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #8798  Szerző: mg
 
jeek írta:
mlaszlo írta:
Azért, mert Neked szerencséd van és meg tudod oldani busszal is a közlekedést, az nem jelenti azt, hogy ez mindenhol így van. Biztos vagyok benne, hogy nem egy település van, amit busszal nem vagy csak többszöri átszállással (és várakozással) lehet megközelíteni.
De akkor is el lehet jutni és nem bénul meg attól az ország, ahogy a cikk írója (közlekedésmérnök) is írja. Csak a média húzza fel ezt is, amit sokan el is hisznek. Arról nem is beszélve, hogy helyközi helyváltoztatás során az emberek 12-13%-a utazik vonattal, akkor meg nem értem mi ez a nagy sírás meg pánik egy végre normálisnak és igazinak mondható sztrájk alatt.
Szívem. (Úgy akartam kezdeni, hogy baszki, de aztán elszámoltam tízig. :))

Szeged-Budapest viszonylatban például eloszlik az utazóközönség a busz meg a vonat között. Mint azt már mondtam. Úgyhogy alapesetben nagyjából mindkettőn el lehet férni. Jó, a vonat nem csillog-villog, de nem mindenki olyan, hogy a pöcsét is papírzsebkendővel fogja meg pisiléskor. Elvisz, oszt kész.
Most sztrájkolnak a buzi védéeszeszesek, ennek köszönhetően a busz ezen a viszonylaton lehet tiszta, lehet csillivilli, akkor is baszki, utazzál te úgy minden nap kétszer háromnegyed órát, vagy utazz úgy haza minden héten órákat, hogy húszan állnak a seggedben, baromi jó buli. Kurvajó, télleg. Örülök, hogy felétek könnyű, ajánlom, hogy próbáld ki erre.
 #8796  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta: De akkor is el lehet jutni és nem bénul meg attól az ország, ahogy a cikk írója (közlekedésmérnök) is írja. Csak a média húzza fel ezt is, amit sokan el is hisznek.
Meg valószínűleg nem bénul az ország, de sokak kedvét elveheti az utazástól ha nem járnak a vonatok. Pl. előfordulhat, hogy egy település, ami vonattal 1-1,5 óra alatt megközelíthető, az lehet hogy a párhuzamos közlekedés hiánya, az átszállások és az esetleg várakozások miatt lehet, hogy dupla annyi idő. Ez egy esetleges karácsonyi egy napos rokonlátogatástól elveheti az ember kedvét.
Illetve ha valaki több napra utazik valahova, akkor azért buszon nehezen tud nagyobb csomagokkal-táskákkal közlekedni.
Arról nem is beszélve, hogy a karácsony előtti napokban nemcsak az átlagos napi forgalmat bonyolítja le a vasút és a volán, hanem jóval több utast kellene szállítani.
 #8795  Szerző: Pasa
 
Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy a karácsonyi csúcsban majd mindenhol elég lesz a Volán kapacitása??? Ilyen csúcsforgalom most még nincs, úgy ahogy bírják a buszok. Karácsonykor nem sztrájkolhatnak!
 #8792  Szerző: tomee87
 
mlaszlo írta:
Azért, mert Neked szerencséd van és meg tudod oldani busszal is a közlekedést, az nem jelenti azt, hogy ez mindenhol így van. Biztos vagyok benne, hogy nem egy település van, amit busszal nem vagy csak többszöri átszállással (és várakozással) lehet megközelíteni.
De akkor is el lehet jutni és nem bénul meg attól az ország, ahogy a cikk írója (közlekedésmérnök) is írja. Csak a média húzza fel ezt is, amit sokan el is hisznek. Arról nem is beszélve, hogy helyközi helyváltoztatás során az emberek 12-13%-a utazik vonattal, akkor meg nem értem mi ez a nagy sírás meg pánik egy végre normálisnak és igazinak mondható sztrájk alatt.
 #8790  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta:És?? Csak mocskos vonattal lehet utazni ebben a rohadt országban?? Nem.
Azért, mert Neked szerencséd van és meg tudod oldani busszal is a közlekedést, az nem jelenti azt, hogy ez mindenhol így van. Biztos vagyok benne, hogy nem egy település van, amit busszal nem vagy csak többszöri átszállással (és várakozással) lehet megközelíteni.
 #8787  Szerző: tomee87
 
És?? Csak mocskos vonattal lehet utazni ebben a rohadt országban?? Nem.
Ajánlom azoknak a figyelmébe ezt a cikket, akik azt hiszik, ha nincs vasút, akkor már megbénul az ország, ami persze nem igaz.
http://index.hu/velemeny/olvir/utastaj/
Én is vizsgázok én is járok egyetemre, nincs vonat. És? Ugyanúgy eltudtam utazni minden vizsgámra, ugyanúgy haza tudtam jönni minden vizsgámról.. koszos, büdös vonat nélkül. És nem nyavajogtam egy percet sem.
 #8786  Szerző: rsite1
 
http://www.mr1-kossuth.hu/index.php?opt ... 7&Itemid=1

Mocskos buzi köcsög. Hát mi az isten f..át képzel ez a tetü magáról?
Hogy mindent megtehet? Karácsonykor sztrájkolni? Amikor mindenki megy a családjához, egyetemisták mennek vissza vidékre!?

Mocskos féreg. De az összes tetü geci vasutas is az, aki nem veszi fel a munkát. Mit akarnak? 250 ezret?
A fél MÁV Start-ot ki kéne baszni a picsába. A vezetőktől kezdve. Utána a szakszervezetet, Gaskóstul. Aztán meg fiatalokat felvenni,
nem pedig vén állat vasutasokat alkalmazni. Ez lenne egy út a sikeres Vasút felé.
 #8734  Szerző: LuciFerko
 
MÁV álláshirdetés:

MÁV - Most Állunk, Várjál!!!
Munkatársaink európai - sőt mi több, világ - szintű szolgáltatást nyújtanak!
Elítéljük a rohanó életvitelt, vonataink megfontoltan, vagy sehogy sem közlekednek!
Interaktív szolgáltatások keretében az utasok maguk takaríthatják ki az ülőhelyet, ha le szeretnének ülni!
Odafigyelünk szemünk egészségére: állandó fényviszonyt biztosítanak intelligens ablakaink, amelyek piszoktól sötétülnek. Este nem kapcsolunk lámpákat, hogy nyugalma teljes legyen!
Az extrém sportok kedvelőinek: nyáron teljesen feltekerjük a fűtést, télen soha.
A wc-ben se lámpa, se tükör, se papírtörlő, ezzel tudatosítva a természetes nomád élet szépségeit!
A csatlakozásokat nem hangoljuk össze, hogy ön ne érezze magát egy gépi rendszer tehetetlen részeként!
Várótermeink közbiztonsága érvényesíti az evolúciós folyamatokat: csak az erős marad életben!
Utas barát menetrendek: megjegyezhető mennyiségre csökkentettük a járatszámokat!
Banki szolgáltatások: nagyobb mennyiségű készpénzét beválthatja menetjegyre!
Odafigyelünk a környezetünk egészségére: hetente legalább 3x vonatmentes napokat tartunk az egész országban, elviselhető mértékűre csökkentve a káros-anyag kibocsátást!
Bevezettük a szubjektív felelősség fogalmát: munkatársaink csak a haszonból részesülnek, a hiányt nem kell befizetniük!

Jelentkezz csapatunkba, nálunk megvalósíthatod magad, gátlásaid levetkőzheted. Ha iskolában elnyomtak, nincsenek barátaid, sőt még a szüleid szerint is hülye vagy, akkor gyere hozzánk dolgozni! Ma már a legtöbb munkatársunk kinőtte gátlásait és teljes lelki nyugalommal szop.t egy egész országot!!!

MÁV - sztrájktól-sztrájkig!
 #8729  Szerző: mg
 
jeek írta:Ma például Ikarus256-ossal utaztam, életemben először. De kellemesen csalódtam benne, kényelmes ülések, tágas tér, lábtartók, dönthető ülések, tisztaság, pedig nem mai gép.
"életemben először" :D :D :D az komoly...
egyébként én szeretem a 256-osokat, sokszor jobb állapotban vannak és kényelmesebbek, mint sok újabb csoda
 #8727  Szerző: tomee87
 
Jeek általában a közép és magaskategóriás buszokat fogja ki :mrgreen: De Miskolc helyi közlekedésben is, nem is emlékszem mikor utaztam utoljára Ikarus 260/280-as busszal :shock: volt már vagy 2-3 hete :D Ma például Ikarus256-ossal utaztam, életemben először. De kellemesen csalódtam benne, kényelmes ülések, tágas tér, lábtartók, dönthető ülések, tisztaság, pedig nem mai gép.
  • 1
  • 193
  • 194
  • 195
  • 196
  • 197
  • 219