Pasa írta:Kíváncsi leszek, mennyi idő alatt teszik tönkre a "kedves" utasok.nem csak RailJet és motorvonatok terén történik minimális csoszogás valamerre, a hazai IC flottát is bővítették frenetikus nagyságrendekkel, kemény 10 un. 3. generációs IC kocsit adtak át a napokban
nem tulzott javulás sem számban sem minőségben, legalábbis nem váltja meg a világot. amitől érdekesek, hogy nyugati mintára (?) (pl RailJet) külső felületükön található egy kijelző. természetesen az átadás elött próbáztak elég sokat, és bár nem megerősített információ, már sérült az egyik kocsin a kijelző.
persze jó magyar módiként kb derékmagasságban található így nem nehéz megsérteni. de azért szörnyű, hogy már az átadást sem érte meg :-/
elnézve az állapotokat (átadás után pár héttel, hónappal barosstelep mh, érd-felső mh már úgy nézett ki mint valami leszámolás színhelye, amit lehetett, széttörtek, lefújtak, elloptak) egyre jobban az az érzésem, hogy tisztelt utazóközönségnek marhavagon is bőven elegendő lenne.
persze buszon könnyű, hiszen kéznél van egy sofőr, és amennyiben észleli, közbeléphet, bármi is történjen ám vonaton gyakran félgőzön működő jegyvizsgáló figyel így is bőven sok dologra, nemhogy még arra is figyeljen, ami "nem a dolga?"
borzasztó :-/
