asimov írta:"Átalakítják a piros hetes buszjáratot"
http://www.origo.hu/itthon/20130514-val ... endje.html
Pozitív fejlesztés, csak a hangolások nem tudom mennyire fognak megvalósulni a gyakorlatban, ugyanis ez elég gyenge pontja a budapesti tömegközlekedésnek. Most is elvileg hangoltan kellene járnia a 7E-173E-nek és a 7-173-asnak, de gyakorlatilag az esetek többségében párban járnak. Az alapjáratnál nem is látszik, hogy egymáshoz hangolnák, mert napközben szinte mindig odaér Albertfalváról a 7-es a Bornemissza térre és rá rögtön vagy egy perc múlva indítják is a 173-ast, így Kelenföld központhoz már együtt érkeznek, aztán 7-8 percig nem jön semmi.
Amit nem értek, hogy a gyorsjáratot miért volt jó szétbontani? Nem lenne egyszerűbb ha csak 7E lenne és az megállna mind a két megállóban, az Apolló utcánál és a Róna utcánál is?
A 133E és a 233E közös követése is kérdéses lesz a belváros felé, külön vonalról érkeznek a Camponához, ahonnan együtt mennek tovább, de a 133E elég zavarérzékeny, főleg a Kelenföld-Érd közötti vasútvonal építési munkái miatt.
Érdekes, hogy a számozás most nem számít, pár éve mindent át kellett számozni, mert hogy ugyanazt a számot eltérő vonalak nem használhatják, ehhez képest most ott lesz a 133-as a Lehel tér és az Árpád híd között és ott lesz a 133E a Bosnyák tér és Nagytétény között
