RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #117330  Szerző: markfelt
 
jó, hát, nyilván én sem élek álomvilágban, csak legalább pár percre (egész pontosan két és fél órára) szerettem volna azt hinni, hogy 2013-ban ebben az államban, ennyi pénzért - ha már ilyen szépen be van valami csomagolva- , azt kapom, amit állításuk szerint kínálnak.

egyébként szerintem ki lehetne tisztítani, meg lehetne javítani azt a klímát...
 #117328  Szerző: tomee87
 
adminisztrator írta:szerintem meg nem estem tévedésbe, ugyanis a mávos promóciós anyag, a vonatösszeállítás.hu (bpmz 20-71) sőt, a pénztáros nő és kalauz szerint is klímás ic kocsik közlekednek. nem 5-6 fokkal hűvösebb volt, hanem 2-3 fokkal melegebb a kintinél.

(reggel és este megy bpm 20-70 is, abban valóban csak légjavító van, de én nem azzal utaztam, hanem a klímás kocsival)
A Bpmz sorozatú kocsik a legrégebbi IC kocsik (lassan 20 évesek) Magyarországon, nem kell csodálkozni, hogy nem, vagy alig hűt benne a klíma.
A 2. generációs (Bp 20-67) IC kocsiknál (amikből a legtöbb van az országban és tényleg csak légjavítósak, ilyenek járnak a 100-as meg 80-as vonalon) kb. 10-12 éve estek át főjavításon, így azokban meg van a külső hőmérséklettől való 5-6 fokos eltérés mínuszban. De az ilyen 20-on éves kocsiktól mit várunk? Azt hittem a Balatonnál is ezek a 2. generációs kocsik szaladgálnak.
Nem kell bedőlni a vasút marketingjának! (mav-start.hu, vonatosszeallitas.hu, szórolapok....)
 #117327  Szerző: markfelt
 
szerintem meg nem estem tévedésbe, ugyanis a mávos promóciós anyag, a vonatösszeállítás.hu (bpmz 20-71) sőt, a pénztáros nő és kalauz szerint is klímás ic kocsik közlekednek. nem 5-6 fokkal hűvösebb volt, hanem 2-3 fokkal melegebb a kintinél.

(reggel és este megy bpm 20-70 is, abban valóban csak légjavító van, de én nem azzal utaztam, hanem a klímás kocsival)
 #117326  Szerző: tomee87
 
Még mielőtt tévedésbe esnénk, az IC-ken nincs klíma! Csak légjavító. Ez a külső hőmérséklettől kb. 5-6 fokkal hűvösebbet tud csinálni az utastérben, többre nem képes.

És ezért fogok én nyáron a Népligettől busszal menni a Balatonra. Interneten elővásárolt DÍJMENTES helyfoglalást tartalmazó menetjeggyel, kényelmes és valóban klímás távolsági busszal, sok idegeskedést meglehet vele spórolni (nameg pénzt is). :)
 #117318  Szerző: markfelt
 
PooLee írta:A MÁV-nál vonaltól független a karbantartás hiánya... minden vonalon előfordul, hogy nem működik a klíma... télen, ősszel és tavasszal egyébként nagyobb eséllyel működnek, mert a MÁV-os klímák kb. 30 fokig bírkóznak meg a meleggel.
remek, tehát pont akkor nem, amikor igazán kéne.
egyébként a pénztáros maca szerint az előző ic-n se szuperált a klíma.

azaz menni ment ezen is, de ilyen pinafing szinten. se hűvösségérzet, se oxigén.
 #117304  Szerző: PooLee
 
A MÁV-nál vonaltól független a karbantartás hiánya... minden vonalon előfordul, hogy nem működik a klíma... télen, ősszel és tavasszal egyébként nagyobb eséllyel működnek, mert a MÁV-os klímák kb. 30 fokig bírkóznak meg a meleggel.
 #117285  Szerző: donder
 
adminisztrator írta:
donder írta:
adminisztrator írta:a klimatizált intercity kocsit hanyagoljátok a balatonra, ha vonatoznátok, mert mozgó szauna, nyithatatlan ablakokkal.
Cáfolom.. nekem 5 esetben 4-szer tökéletesen hűtött az IC a 100-as vonal mentén végig.
Kifizetődőbb menni mint gyorsvonattal.. ezt már be lehet látni...
jó, akkor próbáld ki a 30-ason is és majd nyilatkozz.
30-as vonalról nincs sok tapasztalatom :)
 #117284  Szerző: markfelt
 
donder írta:
adminisztrator írta:a klimatizált intercity kocsit hanyagoljátok a balatonra, ha vonatoznátok, mert mozgó szauna, nyithatatlan ablakokkal.
Cáfolom.. nekem 5 esetben 4-szer tökéletesen hűtött az IC a 100-as vonal mentén végig.
Kifizetődőbb menni mint gyorsvonattal.. ezt már be lehet látni...
jó, akkor próbáld ki a 30-ason is és majd nyilatkozz.
 #117277  Szerző: donder
 
adminisztrator írta:a klimatizált intercity kocsit hanyagoljátok a balatonra, ha vonatoznátok, mert mozgó szauna, nyithatatlan ablakokkal.
Cáfolom.. nekem 5 esetben 4-szer tökéletesen hűtött az IC a 100-as vonal mentén végig.
Kifizetődőbb menni mint gyorsvonattal.. ezt már be lehet látni...
 #117275  Szerző: markfelt
 
a klimatizált intercity kocsit hanyagoljátok a balatonra, ha vonatoznátok, mert mozgó szauna, nyithatatlan ablakokkal.
ajánlom a flirt-öt vagy desirot siófokig, illetve füredig, az jó (bár a valagatokat nem fogjátok érezni fél óra után).
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 219