három szerintem jó hír:
1) normalizálódó vonatközlekedés budapest-zalaegerszeg között
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/12/15/1 ... zegre.aspx
2) kaposvárra új, közvetlen ic
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/12/15/1 ... ozott.aspx
3) indulhat az új intercity kocsik gyártása
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/12/15/1 ... rtasa.aspx
+) elkezdődött a halberstadti kocsik (pl. balatoniaknak ismerős) felújítása "tengelic" márkanéven. a terv: tök új belső az elővárosi "fecskékhez" hasonlóan, önműködő ajtó, kerekesszék-emelő, klíma, wifi, zártláncú retyó és a maradék néhány tuskófékes kocsi tárcsafékessé alakítása. nyárra lehet, hogy a retkes vonatok helyett normális szerelvények közlekednek majd a tóhoz?
(tomee87, alig várom, hogy beleköss mindenbe!)