RADIOSITE Fórum

  • Petőfi Rádió

 #201003  Szerző: kondalyuk
 
Szerintem sem lehet véletlen, hogy pont a váltáskor újított a Rádió1.

Viszont ez a magyar zenei koncepció is régebbi lehet. Már a Béli-időszak alatt is nyilatkozott olyat a Demeter, hogy a Petőfit magyar zenei rádióvá kell alakítani. Gondolom a rövid életű zenei tanácsa is ezért alakult.
Vélhetőleg első lépés volt az Elektrik száműzése hétvégére és az addigi 4 órás éjszakai magyar sáv kibővítése 10 órássá.

Viszont a Sivákos kitérőt nem értem. Ha már valóban ez volt a háttérben, miért kellett az addigi rotációt a kukába dobni és az agyonjátszott kommersz dalokat visszahozni?

A végeredmény végülis ugyanaz lett, csak nem a PMG, hanem az IKO valósította meg a "felsőbb utasítást".

A hallgatottság pedig nagyon érdekel hogyan változott a 661 ezres legutóbbihoz képest.
 #200995  Szerző: knoskamatee
 
007 írta: 2023.11.02. 23:33 Ja, hogy kitekintő? Mert akkor az egész arculat bukik ott, hogy nem minden magyar. :mellow:
akkor a Dankó is megbukott, ahol szintén van világzenei műsor és szintén magyar zenei rádióként definiálja magát. illetve a Rádió 1 is a 20 éves mai slágerei miatt. ja meg a Retrot ne említsem, ahol esténként dalpremier is előfordul, az meg nyilván nem annyira retró.
tetszik érteni engem? :D
 #200994  Szerző: p0tyi
 
Nem hiszem. Gyanús, hogy pont a váltással egy napon vitte le szinte nullára a magyar zenei arányt a Rádió 1 hálózat, ez egy ilyen szépen megkomponált médiapolitikai lépés lehetett. Alapvetően nonszensz az egész, de az ötletgazda talán az oligarcha rádiók stabilizálását tűzhette ki céljául.
 #200993  Szerző: Dani
 
Szerintem szép csendben vissza fognak térni a vegyes zenei arculathoz. Nyilván nem fogják nagy dobra verni.
 #200988  Szerző: altermanus
 
007 írta: 2023.11.02. 23:18 "Minden magyar"


Most konkrétan Román zene szólt. :mellow:
https://www.youtube.com/watch?v=rKFvodEz2qc
 #200977  Szerző: 007
 
Ja, hogy kitekintő? Mert akkor az egész arculat bukik ott, hogy nem minden magyar. :mellow:
 #200976  Szerző: 007
 
Már a második Román dal megy a Petőfin.


Valaki elmagyarázza nekem a koncepciót?
Vagy 4 éve hallgatom, de nem tudom lekövetni, mi történik!? :stare:
 #200975  Szerző: djlacee
 
007 írta: 2023.11.02. 23:18 "Minden magyar"


Most konkrétan Román zene szólt. :mellow:
Még mindig a Petőfi Kitekintő című műsor
 #200974  Szerző: 007
 
"Minden magyar"


Most konkrétan Román zene szólt. :mellow:
 #200973  Szerző: altermanus
 
Nem mondom, hogy ezt vártam egy ,,közszolgálati" rádiótól, ,,minden magyar" címmel, de azért valahogy nekem hiányoznak a külföldi zenék belőle. (Nem Ava Max és Miley Cyrus-ra gondolok főként). Körmenden ahová betérek vagy Kronehit, vagy Petőfi, vagy a helyi rádió szól. Retrót sehol nem hallottam, csak a buszon. De hallottam már a 105.5-ön a 88.6-ot is.
Ami jó pont, hogy olyan koncepciót hozott, ami valamilyen formában, bemutat olyan zenekarokat (hál' isten nem diiidzséjket), aminek ha utána járok vannak jó zenéik is.
Reggeli sávot még nem hallottam, de a kívánságműsort leszámítva szerintem jól ki van találva.
Szerintem sem a hallgatottság a cél, hanem olyan emberek, akik szeretik érteni miről szól egy dal.
Az esti Kulturfitnesz, szerintem jó, érdekes emberekkel beszélgetnek, felvételről az is biztos.
Azért lássuk be, hogy a 2007-es változásnál sem a hallgatottság volt a cél, ugyanis ott a nagyon zene mellett, az volt a másodlagos szlogen. A zene kultúra, a kultúra közszolgálat.
Egyszóval nekem tetszik, mint nem tetszik, nemzetközi zenék nélkül is, bár a kívánságműsort nem kellene a streaming világába erőltetni. 2007-ben sem volt sok értelme, mert nem volt akkora hallgatottság, csak igény volt rá egy réteg számára.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 630