007 írta: ↑2024.07.17. 22:37 Egyetlen normális dalt nem ad ez a szar.Mert amiket felsoroltál, azok slágergyanús zenék? Én meg pont azoktól hányok be, elég megyei szinten, ha helyi rádiók tolják a régi Petőfi arculatot, ami akkor se volt életrevaló. Elfelejtetted, hogyha a mai magyar zenékre szűkítenék le a kínálatot, akkor egy végtelenített mp3 lejátszó lenne, mint a Rádió 1. Igaz, a bőséges kínálatot meg egyszerűen nem képesek kihasználni, amikor egyes előadók meg feketelistán vannak. A sávosfelbontásnak lenne még értelme, de akkor meg az lenne a baj, ha nem vegyes a zenei változatosság. Az egész zenei közszolgálati rádiós koncepciót a kukába kellene dobni és visszaállítani a régi arculatot modernebb verzióban.
Miért nincs Koszijanka? Miért nincsen példáúl Cloud 9+? Carbonfools? Kistehén? Intim Torna Illegál? 30Y-tól vagy 20 dalt is lehetne adni itt. Magashegyi Undergroundtól is. Soha nem hallottam a Portugál című számukat, pedig elég jó.
De ez így, hogy Zanzibár után a reptér, aztán valami Ossian és jazz egymás után egyszerűen értékelhetetlenül foskupacot alkot. Metál után táncdalfesztiválos dalok, pop után jazz... dalonkét 50 év ugrálás, mindenféle szar belehányva. Szánalmas.
Tudjátok, mi jutott eszembe? A Lánchíd rádió megszűnése után FM-re felkerült a hálózatra az Ingress FM nevű rádió. Konkrétan 100% magyar zene volt benne, 80%-ban alternatív és imádtam. De szerintem az is az MTVA szégyene és hozzánemértését igazolja, hogy a filléres költségvetésű Ingress FM-re tudok szeretettel gondolni ennyi év után is, de a jelenlegi csilliárdos Petőfitől a belem kifordul és csak bízok benne, hogy a külföldről beérkezők nem futnak bele olyan dalokba mint az éjféli járat, vagy a nélküled. Szégyenfoltja a hazai rádiós piacnak, 0 minőségi dal van benne, egyszerűen ismeretlen és/vagy szar és nem hallgatható dalt játszik. Szélsőséges és 0-99 évig mindenkihez akar szólni, ezért nem fog szólni a végén senkihez.
Az Omen - Család című számától a 78 éves nagymama fog elkapcsolni, az utána következő daltól, ami egy Zámbó Jimmy, na attól meg én kapcsolok el. Maradt az 52 éves Józsi bácsi, aki még hallgatja, de mikor betesznek a Zámbó Jimmy után egy 7,5 perces lassú kávéházi jazz számot (mint a Bartókon) akkor már Józsi bácsi is elkapcsolt és a következő dalt, ami nem más, mint a Republic - Ha itt lennél velem c dala, már csak a Taxisofőr, a Béla hallja, de a rögtön utána érkező Deva - Fa lenni már elkapcsolásra készteti őt is és végül Mák Kata egyedül hallgatja Vörös István - Megvár a Balaton című kurvacingre dalát...
Értitek, egyetértetek velem? Ismeretlen és szar zenék egymás után, semmi más nem szól. Kuka...
,, Minden adást úgy csinálj meg, hogy lehet az lesz az utolsó.''

