pébégáz írta:
A metró üzemelhet a számítógépes vezérlés (AVR) nélkül is, volt is már arra példa a 2007-es metrófelújításkor, hogy egy 2-esről áthozott szerelvény ment a 3-ason. Az AVR-t is kikapcsolják időnként, ha vacakol a rendszer, végülis 1986-ban telepítették, jó, hogy még egyáltalán működik. Az csak a mérleg egyik oldala, hogy az AVR-rel kevesebbet fogyaszt a jármű. A kerekek meg a sínek így jobban kopnak, mert a rendszer mindig blokkolva fékezi a szerelvényeket.
Ennyire részletesen nem ismertem a működését.

Csak egyszer próbáltam utánanézni, hogy miért fordul az többször elő, hogy elindul a metró a megállóból, majd hirtelen vészfékkel megáll, ugyanezt időnként az alagútban is. Akkor olvastam néhány dolgot erről az AVR-ről.
Abban igazad van, csoda, hogy működik, bár ahogy látjuk az is csoda, hogy egyáltalán a 3-as metró még működik.
Ahogy látom a 2-es metrón is inkább csak a rózsaszín belsővel rendelkező kocsik vannak jobb állapotban, a többi ott is elég szakadtan néz ki.