jeek írta:
Ennek semmi köze a biztosítóberendezéshez. A biztber feladata nem az állomáson tartozkodó vonatok indítása, hanem a pályán történő biztonságos közlekedés levezérlése.
Egyébként a leírt vonalakon akár 8-10 kocsis szerelvények is közlekednek, és van jópár olyan rossz helyzetű megálló, állomás ahol hiába van 2 jegyvizsgáló, de ember legyen a talpán, hogy belássa az egész vonat és környezetét ráadásul úgy, hogy az egyik épp egy kerékpárt segít felpakolni. Szerintem Te is nehéz helyzetbe lennél, arról meg ne beszéljünk ha meg perceket vársz, jársz előre hátra a peronon, akkor utána majd kapod az utasoktól a fűtfát, hogy megint késik a vonat.
Összefoglalva az utasnak semmi nem jó. Ha hosszabb menetidőt csinálnak a járatnak (az állomási utascserék miatt) akkor az lesz a baj, hogy "mer ez a hülye vonat tetű lassú". Ha marad így ahogy van, akkor meg úgyis sietni fog a személyzet is, hogy minimális legyen a késés, csak annyit tartózkodjon az állomáson ami elő van írva. És akkor úgyis lesznek ilyen esetek.
Egyébként soha nem értettem minek tucatnyi kerékpárt felpakolni a vonatra. Személyszállító vonat, nem járműszállító. Annyi pénzből amennyibe kerül a kerékpárjegy már simán bérel a kedves utas az úti célján akár az egész családnak kerékpárokat.
Az is baj, hogy egyes utasok nagyon el vannak kényelmesedve. A vasút, busz közösségi közlekedési forma. Nem a vasútnak és a busztársaságnak kell alkalmazkodni az utashoz, hanem az utasnak hozzájuk. Igen ez így van. Ha nem tetszik lehet autóval menni. Ha azon a rohadt megállón 1 perc van fel és leszállásra, akkor igen hívok ismerőst, aki segít felcuccolni vagy megfogom azt a rohadt kerékpárt, felrakom a legközelebbi kocsiba és utána majd áttolom a kerékpárszállítóba. Nem pedig futok a kerékpárszállítóhoz, meg keresem a kalauzt stb.
Így van, ebben az esetben is az utas a hibás, véletlenül sem a MÁV, minek akart vonattal utazni az egész családdal, ráadásul még kerékpárt is vitt magával.
Káptalanfüred állomást ismerem, jó pár évig utaztunk oda, valóban kissé íves, de nem egy nagy forgalmú megállóhely, itt nincs olyan hogy valaki esetleg még a vonat után fut.
Kerékpárbérlés, Káptalanfüred-Badacsony távon 275.-Ft a kerékpárjegy, ennyiért hol bérelsz kerékpárt? Ráadásul akkor ugyanannak a pontnak kell lennie az induló és érkező helynek is.
Milyen hozzáállás az, hogy az utasnak kell alkalmazkodnia? Egy bizonyos szintig igen, de elméletileg ez egy szolgáltatás, amiért fizet az utas, akkor már elvár valamit. Ilyet egy közösségi szolgáltató sem mondhat, hogy ha nem tetszik lehet autóval menni. Elméletileg az lenne a cél, hogy utazáshoz az emberek a vonatot válasszák az autóval szemben. Persze az is megoldás, hogy elüldözni az utasokat, a MÁV jó úton van ehhez, nem lesznek utasok, max. 1-1 felszálló állomásonként és akkor lehet tartani a menetrendet. Ha pedig többen vannak, akkor lesz fél perc a felszállásra, akinek nem sikerült felszállni az ottmarad, majd jön a következővel, ha nem tetszik lehet mással menni.