RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #113853  Szerző: zsombor
 
Pasa írta: És - mint említettem - nem karitatív tevékenység. Aki nem tudja megfizetni, ne üljön be!!!
(egy 25 éve taxis véleménye)
És mi van ha eddig valaki megtudta fizetni, de ezek után nem fogja tudni? Akkor kevesebb utas lesz.
Plusz arra kíváncsi lennék, hogy Te örülsz annak is, hogy százezrekért matricázgathatod be a kocsidat?
Van egy pár taxis ismerősöm, igazából nem sokuk örül neki. Van aki attól fél, hogy kevesebb lesz az utas, van aki meg attól, hogy ha ugyan annyiba fog kerülni a jobb autókat használó "puccos" taxitársaság, mint az szerényebb autókat használó másik, akkor biztos mindenki a jobb autót fogja választani.
És akkor jön a nagy kérdés, hogy ezek után mi a fene fogja megkülönböztetni a taxitársaságokat?
Mert eddig tudtak árban versenyezni, de ezek után mi lesz?
Akkor ennyi erővel mondjuk meg, hogy kell kb. 150 taxi Budapestre (hasra ütés alapján jött a szám), az legyen a jelenlegi flotta 150 legjobb autója, ez legyen egy cégnél, a többi embert meg küldjük el bolti eladónak, árufeltöltőnek, busz, vagy villamosvezetőnek, stb...
 #113830  Szerző: krisz83
 
Pasa írta: Mint szakmabeli érintett, egyszerűen nem tudtam mit kiemelni ebből a hsz-ből. Az egész úgy butaság, ahogy van (tanulságként idéztem be az egészet, tőlem szokatlan módon).
Még egy rakás cég autói ( a piacon lévő 21 közül) gyorsan jön, megfelelő autóval és kedves sofőrrel. Hogy te ezt a csapatot választod, egyéni dolog, rendben van.
202 Ft/km, hmm, ez 2002-es ár. Akkor mennyi is volt a benzin? Segítek, 300 Ft körül. A többi költség is hasonlóan olcsó volt a mai szinthez képest (pl. autó árak). 300 Ft alapdíj, ez is vagy 10 éve változatlan. Most majd (végre) normális áron mész haza Budaörsre, taxival, vagy - ha ezt drágának találod - busszal. Bizonyám! Mert a taxi nem buszpótló, nem is szociális juttatás. Akinek drága, ne üljön be. Én se járok a Gundelbe vacsizni, pedig szeretnék...
Ha viszont valaki ezután taxit hív, akkor a szolgáltatásnak megfelelő áron olyan taxit kap, ahol a vezető (nem sofőr!) kipihent (mert nem 12, hanem 8 órát vezet), jókedvű (mert a gyereke azt ehet, amit kér, és nem azt, amire futja), az autó tiszta (mert van1500 forintja, hogy fullosan kitakaríttassa) és biztonságos (mert tudja szervizeltetni).
Tudomásul kell venni, hogy ez kiemelten stresszes és költséges vállalkozás, ezt meg kell fizetni. És - mint említettem - nem karitatív tevékenység. Aki nem tudja megfizetni, ne üljön be!!!
(egy 25 éve taxis véleménye)
1.: Minden tiszteletem a taxisoké.
2.: Jelzem, hogy a hozzászólásomban nem azt kifogásoltam, hogy hű de nagyon drága a taxi, hanem azt, hogy most drágítják, (pl. egy 10km-es távon cirka 1000 jó magyar forintnyival), és megpróbálják elmesélni, hogy ez nekem jó.
Ez a bajom. Mert ez nekem nem jó. Mert én vagyok az, aki hipp-hopp egyik napról a másikra 30-40%-al többet fizetek. És látszatra semmivel sem kapok többet. Lehet hogy a vezető kipihent és boldog lesz, és én esküszöm, hogy ennek nagyon örülök, de én akkor sem kapok többet. Mert én még nem ültem koszos taxiban, pedig járok Veletek elég gyakran, nem ültem olyan taxiban, ahol féltem volna a műszaki állapot miatt.
Érted amit írok?
3.: Mi van akkor, ha sokan úgy döntenek ezek után, hogy ez a plusz 70-80ft kilométerenként, meg a +150ft-os alapdíj már nem fér bele? Vagy egyszerűen leveszik a borravalót?
 #113825  Szerző: mimi
 
újvidéken szakadt huszonéves gázüzemű toyota corollával, éneklő-cigiző gépjárművezetővel, hegyi úton akut halálfélelemben ~21 km volt 600 dinár (1600 Ft), egyszer élmény volt, gyakran nem kéne :)
 #113822  Szerző: Glenn
 
krisz83 írta:http://www.bkk.hu/2013/04/elfogadta-a-t ... ix-tarifa/
Na ez megint egy hatalmas vicc.... Én eddig a Taxi 4-et használtam, mert az esetek 85-90%-ban gyorsan jöttek, megfelelő autóval, kedves sofőrökkel, stb... (Ez az én személyes véleményem, és nem a reklám helye)
Ők 202 FT/km áron dolgoztak eddig. +300 FT az alapdíj (Ez mondjuk mindenhol ennyi)
Egy út nekem Budaörsre nagyjából mindig megvan 8-10 KM, vagy több. Nyilván attól függ, hogy hol van az ember.
Most ha jól értem, akkor ezentúl én kb. 920 FT-tal fogok többet fizetni egy 10 KM-es távon.
De ez nekem jó, és mindezt értem teszik. Aham... Hát igazán köszönöm. :D

(szerk.: BKK, ezért ide írtam, ha nem ide tartozott volna, akkor bocsi, mondjátok meg hogy hova, és átrakom.)
Mint szakmabeli érintett, egyszerűen nem tudtam mit kiemelni ebből a hsz-ből. Az egész úgy butaság, ahogy van (tanulságként idéztem be az egészet, tőlem szokatlan módon).
Még egy rakás cég autói ( a piacon lévő 21 közül) gyorsan jön, megfelelő autóval és kedves sofőrrel. Hogy te ezt a csapatot választod, egyéni dolog, rendben van.
202 Ft/km, hmm, ez 2002-es ár. Akkor mennyi is volt a benzin? Segítek, 300 Ft körül. A többi költség is hasonlóan olcsó volt a mai szinthez képest (pl. autó árak). 300 Ft alapdíj, ez is vagy 10 éve változatlan. Most majd (végre) normális áron mész haza Budaörsre, taxival, vagy - ha ezt drágának találod - busszal. Bizonyám! Mert a taxi nem buszpótló, nem is szociális juttatás. Akinek drága, ne üljön be. Én se járok a Gundelbe vacsizni, pedig szeretnék...
Ha viszont valaki ezután taxit hív, akkor a szolgáltatásnak megfelelő áron olyan taxit kap, ahol a vezető (nem sofőr!) kipihent (mert nem 12, hanem 8 órát vezet), jókedvű (mert a gyereke azt ehet, amit kér, és nem azt, amire futja), az autó tiszta (mert van1500 forintja, hogy fullosan kitakaríttassa) és biztonságos (mert tudja szervizeltetni).
Tudomásul kell venni, hogy ez kiemelten stresszes és költséges vállalkozás, ezt meg kell fizetni. És - mint említettem - nem karitatív tevékenység. Aki nem tudja megfizetni, ne üljön be!!!
(egy 25 éve taxis véleménye)
 #113821  Szerző: djlacee
 
Igazából nem is értem, hogy kell fizetni Budapesten taxinak? Kilométerdíj, plusz még más összeadva?
 #113811  Szerző: krisz83
 
http://www.bkk.hu/2013/04/elfogadta-a-t ... ix-tarifa/
Na ez megint egy hatalmas vicc.... Én eddig a Taxi 4-et használtam, mert az esetek 85-90%-ban gyorsan jöttek, megfelelő autóval, kedves sofőrökkel, stb... (Ez az én személyes véleményem, és nem a reklám helye)
Ők 202 FT/km áron dolgoztak eddig. +300 FT az alapdíj (Ez mondjuk mindenhol ennyi)
Egy út nekem Budaörsre nagyjából mindig megvan 8-10 KM, vagy több. Nyilván attól függ, hogy hol van az ember.
Most ha jól értem, akkor ezentúl én kb. 920 FT-tal fogok többet fizetni egy 10 KM-es távon.
De ez nekem jó, és mindezt értem teszik. Aham... Hát igazán köszönöm. :D

(szerk.: BKK, ezért ide írtam, ha nem ide tartozott volna, akkor bocsi, mondjátok meg hogy hova, és átrakom.)
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 219