adminisztrator írta: maradok a máv halberstadti kosz-csijainál, illetve a személyautónál.Majd a MÁV-ról is leszoksz, mert a pénztárosok ott sem különbek
adminisztrator írta: maradok a máv halberstadti kosz-csijainál, illetve a személyautónál.Majd a MÁV-ról is leszoksz, mert a pénztárosok ott sem különbek
Ivoa írta: A piros kapaszkodós szóló Volvokat is megvette a BKV. Lehet, hogy tisztábbak, mint a mienk, de ugyanúgy esnek szét (kipróbálhatóak pl. a 15/105 és egyéb járatokon).Pár alkalommal utaztam velük, de nem voltak olyan rossz állapotban, mint a mi csuklós Volvoink, vagy az Alfabuszok a VT-nél, szerintem azok rosszabb állapotban vannak. Főleg a narancssárga kapaszkodós, legidősebb Volvok a megviseltek, ezek többsége jár a 7-esen, ami egyben az egyik legrosszabb állapotú utakon jár.
mlaszlo írta:A piros kapaszkodós szóló Volvokat is megvette a BKV. Lehet, hogy tisztábbak, mint a mienk, de ugyanúgy esnek szét (kipróbálhatóak pl. a 15/105 és egyéb járatokon).asimov írta:A Volvo és Mercedes buszok mind hitelből lettek vásárolva és maguk a buszok a hitel fedezete.Itt most nem az utasokra kell gondolni, hogy nem vigyáznak rájuk, az egy dolog, de a BKV sem. Takarítás nulla, a szerelők ütik-vágják, a magyar utakat nem bírják, esnek szét, beáznak, jön le a műanyag burkolat, a kijelzők kiesnek a helyükről. Ilyen buszokat ki venne meg?
A legutóbbi (2012 október) tenderen sok netszakértő szerint, azért nem magyar gyártó busza nyert (több magyar pályazó is volt) mert a magyar gyártók, nemzetközi piacon eladhatatlan buszat egy bank sem fogadta el fedezetként.
Annakidején, a 2004-ben kiírt BKV-s busztenderre egy magyar gyártói ajánlat sem érkezett.
Senki nem zárt ki senkit, csak hát ugye a minőségi elvárások... Az Ikarus, a vasfüggönyös időszak után beköszöntött szabadpiaci versenyhelyzetben -és az állami pénzcsapok elzárása után- pont ugyanúgy nem tudott bizonyítani, mint sok más hasonló, évtizedeken át mesterségesen életben tartott vállalat.
mlaszlo írta:Azért szerintem ezek a Mercedes (de akár a 2004-2006 közötti Volvo buszok is) eladhatóak lesznek keletre (Románia, Bulgária, Szlovákia), ha itt lesz az ideje. Be is fürödnének a Credo flottával.asimov írta:A Volvo és Mercedes buszok mind hitelből lettek vásárolva és maguk a buszok a hitel fedezete.Pedig a bérelt Ikarus busz, ami a 7-esen és a 109-esen jár, semmivel sem rosszabb más gyártók buszainál.
A legutóbbi (2012 október) tenderen sok netszakértő szerint, azért nem magyar gyártó busza nyert (több magyar pályazó is volt) mert a magyar gyártók, nemzetközi piacon eladhatatlan buszat egy bank sem fogadta el fedezetként.
Annakidején, a 2004-ben kiírt BKV-s busztenderre egy magyar gyártói ajánlat sem érkezett.
Senki nem zárt ki senkit, csak hát ugye a minőségi elvárások... Az Ikarus, a vasfüggönyös időszak után beköszöntött szabadpiaci versenyhelyzetben -és az állami pénzcsapok elzárása után- pont ugyanúgy nem tudott bizonyítani, mint sok más hasonló, évtizedeken át mesterségesen életben tartott vállalat.
Egyébként ez a kitétel, hogy nemzetközi piacon eladható busz legyen, teljesen fölösleges volt a bankok részéről. 1-2 éves fővárosi használat után úgyis eladhatatlanok lesznek a buszok, akármilyen típusról van szó. Nézzük meg a Volvo-kat, a fiatalabbak még 10 évesek sincsenek, mégis szakadtabbak, mint a régi Ikarus-ok. Itt most nem az utasokra kell gondolni, hogy nem vigyáznak rájuk, az egy dolog, de a BKV sem. Takarítás nulla, a szerelők ütik-vágják, a magyar utakat nem bírják, esnek szét, beáznak, jön le a műanyag burkolat, a kijelzők kiesnek a helyükről. Ilyen buszokat ki venne meg?
Tudom, a Mercedesek a VT-Transman kezeiben lesznek, de az Alfabuszokat elnézve ott sem törődnek sokkal többet velük. Azok is egyre rosszabb bőrben vannak. Télen nagyon kellemes volt mindegyik, mert csak olyan apróság, hogy az ajtó tetejére visszatenni a szigetelő gumit, már nem fért bele és süvít be a hideg a 2-3 cm-es réseken. Amint lejár 1-2 év múlva a gyári garancia a Mercedesekre, azok sem lesznek kímélve.
Emlékszem én is erre a kitételre, de az szinte borítékolható, hogy ha netalán fizetésképtelenség miatt visszavennék a bankok a buszokat, akkor semmit nem fognak érni velük. Hacsak nem történik valami csoda és legalább azokat az útvonalakat rendbe teszi a főváros, amiken ezek a buszok járnak.
asimov írta:A Volvo és Mercedes buszok mind hitelből lettek vásárolva és maguk a buszok a hitel fedezete.Pedig a bérelt Ikarus busz, ami a 7-esen és a 109-esen jár, semmivel sem rosszabb más gyártók buszainál.
A legutóbbi (2012 október) tenderen sok netszakértő szerint, azért nem magyar gyártó busza nyert (több magyar pályazó is volt) mert a magyar gyártók, nemzetközi piacon eladhatatlan buszat egy bank sem fogadta el fedezetként.
Annakidején, a 2004-ben kiírt BKV-s busztenderre egy magyar gyártói ajánlat sem érkezett.
Senki nem zárt ki senkit, csak hát ugye a minőségi elvárások... Az Ikarus, a vasfüggönyös időszak után beköszöntött szabadpiaci versenyhelyzetben -és az állami pénzcsapok elzárása után- pont ugyanúgy nem tudott bizonyítani, mint sok más hasonló, évtizedeken át mesterségesen életben tartott vállalat.
mlaszlo írta: ...
A magyar gyártókat szinte mindig kizárják, a Mercedes és a Volvo pedig nem feltétlenül a legolcsóbb márka, alkatrészt tekintve.
...
jeek írta:]Nem tudom hogy alakulnak a karbantartási költségek, de szerintem a Volvoké nem lehet sokkal alacsonyabb, mint az Ikarusoké, különben nem lenne leállítva számos busz donorként. A magyar gyártókat szinte mindig kizárják, a Mercedes és a Volvo pedig nem feltétlenül a legolcsóbb márka, alkatrészt tekintve.
Úgy, hogy a több tucat 20-30 éves IKARUS karbantartási költségei magasabbak, mint az újonnan vásárolt akár még 1-2 évig garanciális új autóbuszoké.
mlaszlo írta: http://index.hu/belfold/2013/04/06/ered ... i_tendere/Úgy, hogy a több tucat 20-30 éves IKARUS karbantartási költségei magasabbak, mint az újonnan vásárolt akár még 1-2 évig garanciális új autóbuszoké.
http://index.hu/belfold/2013/04/06/a_vo ... aratokrol/
A közlemény szerint a buszvonalak átvételével a kormányzatnak célja, hogy ezzel is hozzájáruljon „az elavult technológiával és műszaki körülmények között működő, évről évre egyre nagyobb veszteséget felhalmozó fővárosi közösségi közlekedés ésszerűsítéshez”.
Nem értem, hogy jön ide a veszteség és az ésszerűsítés? A BKV pont hogy ragaszkodna ezekhez a vonalakhoz, hiszen pont hogy jól jövedelmező járatokról van szó.