RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #90453  Szerző: mlaszlo
 
djlacee írta:Miért lett kevesebb az utas?
Gondolom kiszűrték a jegy nélkül utazókat, ezáltal már kevesebb utas volt, ezt látva a BKV egyes vonalakon ritkította a járatokat, így a fizető utasok egy részét is sikerült elveszteni, mert kerestek más alternatívát vagy áttértek autóra.
Aki fizetne azt is sikerül elriasztani, mert buszon 400.-Ft a jegy, ráadásul ha pl. 500-as van Nálad, akkor ennyi volt a jegy, mert a vezető pénzt visszaadni nem tud...
 #90452  Szerző: markfelt
 
Kép
Még idén...
(forrás: Subba)

Egyébként hívhatnák szellemvasútnak is, van olyan félelmetes :)
 #90451  Szerző: djlacee
 
Miért lett kevesebb az utas?
 #90450  Szerző: mlaszlo
 
Harminc BKV-busz vonalán vezették be az első ajtós felszállási rendszert

annyit közöltek, hogy a régebb óta így üzemelő járatokon az utasszám csökkenését figyelték meg, de a pótdíjazásból befolyt összeg is megtizedelődött. A kevesebb utas és kiszabott büntetés azonban közvetve a bevétel csökkenéséhez vezet.

Mire is jó akkor ez az első ajtózás, ha a végeredmény bevétel csökkenés úgy, hogy csak fizető utasok vannak? :oops:
 #90420  Szerző: mlaszlo
 
LuciFerko írta: Nem beszélve arról, hogy időben le tudják-e állíttani a következő szerelvényt.
Erre talán kisebb az esély, szerintem addig a következő vonat nem kap zöldet az állomáson, míg legalább az előző vonat be nem ért a következő megállóba.
 #90419  Szerző: LuciFerko
 
mlaszlo írta:
admin írta: Semmilyen. Az ablakokon sztem nem tudsz kijutni, mert annyi hely nincs + kb 1,5 méterrel vagy a sínek felett.
A kocsi elején-hátulján vannak zárt ajtók, de mire azt egyenként kinyitná a metróvezető, már megmurdelt mindenki.

Talán az első és az utolsó kocsiban többek kicsivel a túlélési esélyeid a 0-nál.
Ha ki is jutsz, akkor is segítség nélkül onnan kimenekülni nem egyszerű. Ha nincs feszültségmentesítve a pálya, akkor ha rossz helyre lépsz áramütés érhet, a két sínszál között meg ahogy a Kontroll c. filmben is látható volt, keresztbe mindenféle vasak vannak. Sötétben menekülve szerintem ha ki is jut valaki, a pánikban egymást taposnák az emberek.
Nem beszélve arról, hogy időben le tudják-e állíttani a következő szerelvényt.
 #90418  Szerző: mlaszlo
 
admin írta: Semmilyen. Az ablakokon sztem nem tudsz kijutni, mert annyi hely nincs + kb 1,5 méterrel vagy a sínek felett.
A kocsi elején-hátulján vannak zárt ajtók, de mire azt egyenként kinyitná a metróvezető, már megmurdelt mindenki.

Talán az első és az utolsó kocsiban többek kicsivel a túlélési esélyeid a 0-nál.
Ha ki is jutsz, akkor is segítség nélkül onnan kimenekülni nem egyszerű. Ha nincs feszültségmentesítve a pálya, akkor ha rossz helyre lépsz áramütés érhet, a két sínszál között meg ahogy a Kontroll c. filmben is látható volt, keresztbe mindenféle vasak vannak. Sötétben menekülve szerintem ha ki is jut valaki, a pánikban egymást taposnák az emberek.

Na most csináltuk egy kis kedvet a metrón való utazáshoz :)
 #90416  Szerző: mlaszlo
 
admin írta: Azért egy égő buszból vagy villamosból könnyebb kimenekülni, mint egy égő metrókocsiból 2 állomás között, koromsötétben, a földfelszín alatt.
Ebben igazad van.
 #90415  Szerző: markfelt
 
LuciFerko írta:Amúgy a szerelvény és az alagút fala közt mekkora a távolság? Teszem azt ha tényleg kigyullad a metró 2 állomás között, akkor milyen menekülési lehetőségek vannak?
Semmilyen. Az ablakokon sztem nem tudsz kijutni, mert annyi hely nincs + kb 1,5 méterrel vagy a sínek felett.
A kocsi elején-hátulján vannak zárt ajtók, de mire azt egyenként kinyitná a metróvezető, már megmurdelt mindenki.

Talán az első és az utolsó kocsiban többek kicsivel a túlélési esélyeid a 0-nál.
 #90411  Szerző: LuciFerko
 
Amúgy a szerelvény és az alagút fala közt mekkora a távolság? Teszem azt ha tényleg kigyullad a metró 2 állomás között, akkor milyen menekülési lehetőségek vannak?
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 219