Úgy gondolom, hogy 2000 utáni számokat nem kéne játszaniuk, mert az akkor sem retró, ha régi. Bár nem kommunikálják, de mennek ilyenek is.
Tomi76 írta: ↑2021.07.02. 16:58 Nem akarom én sem tovább nyújtani a témát. Csak egy kis részt idéznék egy, a formátumokkal foglalkozó oldalról:Persze, a retro szó értelmezése több felől is lehetséges. Viszont egy olyan rádióban, ahol eddig az Eruption, Modern Talking, Abba jelentette javarészt a retrót, nem hinném, hogy egy ATB vagy egy Groovehouse belefér a rotációba. Persze, neked és nekem már retronak számít egy 1999-es dance sláger, viszont a Retro eddigi celközönségének (vagy azoknak, akiknek eredetileg indult) már egyáltalán nem az. Számukra ez egy elkapcsolási faktor. Ahogy mondjuk neked egy Eruption. Ő meghallgatja a One Way Ticketet, utána meghallja a “tuc-tuc” ATB-t és elkapcsol. Te meghallgatod mondjuk a Groovehouse- Vándort, utána meg jön egy LGT. Te meg azért kapcsolsz el. Ezt így nem lehet csinálni. Vagy szűnjön meg a Retro, vagy menjenek vissza a 60-as, 70-es, 80-as zenékhez.
"Oldies Rádiós formátum. Olyan rádió, mely pop, rock 'n roll, és rock zenét játszik, mely az 50-60-70-es évekből való."
Szóval a Retró elnevezés a példának felhozott előadók tekintetében teljesen helytálló. Hiszen mai slágernek nem mondható már egy Alice Deejay. Bizony ez már a mi retrónk.
